BESMELENİN SIRRI ÜZERİNE-19’CULARA ANTİTEZ

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

19cuların nasıl hesap yaptığını önceki bir yazımızda belirtmiştik. Açıkçası o abuk subuk hesabı yüzlerine vuracak şekilde bir hesap yapalım, bakalım ne çıkacak. Bence çok anlamlı bir şey çıkabilir.

Ben “bunun bir cevabının olacağını” düşünüyorum açıkçası, sadece yanlışlarını göstermekten öte. Çünkü sadece yanlışlarını göstermek eksik kalıyor bir yerde. Tam bir cevap olmuyor. 19’un bir zorlama olduğunu netleştirecek bir durumun hazır beklediğini düşünüyorum. Hatta öyle ki onların yaptığının tersini yapınca bu ortaya çıkabilir.

Besmeledeki kelimeleri saymışlardı, biz de sayalım.

1. Onlar Kurandaki “isim” kelimelerini sayarken “Bismi”leri saymamıştı. Biz tam tersine “Bismi” diye sayalım. Bir de “bi ismi” şeklinde yazılanları da sayıyoruz. Çünkü tamamen aynı terkip, sadece yazımında Elif ortaya çıkmış ve eksik harf yok. 7 tane var Kuranda. 3 bismi, 4 bi (i)smi

2. Onlar Allah kelimelerini sayarken Allahumme’leri saymamış, Lillahileri saymıştı. Biz tam tersini yapıyoruz. Çünkü Allahumme derken Elif de var he de var bütün harfler var. Lillahi derken Elif yok ve bir Lam “Li” olarak harfi cer’in olmuş. Elif-Lam yok yani bir nevi. 2555 çıkacak burası.

2550 Allah+5 Allahümme=2555  (149 tane Lillahi’yi saymadık)

3. Sonra onlar Rahman ve Rahimleri saymıştı. Halbuki Errahman Errahim kelimeleri sayılacak. Biz öyle sayıyoruz. 48 ve 34 çıkacak.

Madem Besmeleyi baz alıyoruz kelimeleri Besmeledeki şekliyle alacağız olabildiğince.

 

Şimdi tabloya bakalım.

Bismi 7

Allah 2555

Errahman 48

Errahim 34

Nasıl bir şey olabilir bu tabloda?

 

7 bir tek 7′ye bölünebilir. 2555 de 7′ye bölünüyor. Hem de sıkı durun çıkan sonuç 365

1 yıl 365 gün

Kalıyor 48 ve 34.. Bunlar ise 7′ye “1 sayı farkla bölünmüyor” ikisi de..

“1 sayı fark” bir şey hatırlattı mı?…

48 ve 34’ün ortak bölünebileceği tek rakam var, “2”

Bölüyoruz.. 24 ve 17 çıkacak

1 yıl, 365 gün demiştik.. 24 saat olabilir.. Peki 17 nedir?..

17 de ne tevafuk ki, 1 gündeki farz namaz rekat sayısı. Yani bir gündeki asgari Besmele sayısı.

 

Öte yandan burada 7 yıl 2 günden bahsedilmekte o zaman ham olarak. Gerçekten de 7 yılda 2 güne yakın bir ek birikecektir zamanda, yıldaki 365 gün “6 saat” durumundan mütevellit. Bunu ise en sonunda tamamlıyor 34 rakamıyla. Çünkü saat tamam  olmasa bile vakit (namaz vakti) tamam olabilir.  

Görüldüğü üzere hiç de yabana atılmayacak bir tablo çıktı.

2 thoughts on “BESMELENİN SIRRI ÜZERİNE-19’CULARA ANTİTEZ

 • 09/09/2017 tarihinde, saat 15:17
  Permalink

  özellikle 19 mucizesi ile ve kelime tekrarları ile olan bilgileri paylaştığınız teşekkür ederim. kendimce yaptığım yerdeki ve gökteki ayetler adı altında yaptığım çalışmayı gözden geçirip yorumlarsanız sevinirim site adı http://www.yerdekivegoktekiayetler.com özellikle kelime tekrarları kısmı için çalışmalarınızı gördükten sonra iyice araştırılıp incelemeden sırf internette olduğu için kopyala yapıştır mantığından dolayı özür dilerim teşekürler

  Yanıtla
 • 16/09/2017 tarihinde, saat 02:00
  Permalink

  @mehmet
  güzel bir çalışma yapmışsınız, özellikle okullar için. daha üst seviyede dediğiniz gibi iyice delillendirme ister. ilginiz için teşekkürler, saygılar.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.