BİR HADİSİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ-KARBON VE ZAKKUM

Bundan önce bahsetiğimiz cehennemle ilgili iki hadis, birbirini destekler şekilde güneşin-yıldızların yaşamı ve cehennem arasında müthiş bir ilişki oluşturmuştu. Şimdi bir başka hadise geçiyoruz ki bu da işi aynı mantık üzere devam ettiriyor. Şöyle ki;

“Eğer zakkumdan dünyaya tek damla damlatılacak olsa, dünya ehlinin yiyeceklerini ifsad ederdi. Öyleyse, yiyecek ve içeceği zakkumdan cehennemliğin hali ne olur !” [Tirmizî, Cehennem 4, (2588).]

Zakkum bilindiği gibi cehennemde yetişen bir ağaç. Burada yeryüzüne bir damla damlatılacak olsa ifadesi çok enteresan. Bir damla bir şey ne yapabilir ki?! Halbuki beyaz cüce kara cüce gibi yıldızın son derece içine çöktüğü yapılar müthiş bir yoğunluktadır. Mesela şu örnek verilir hep bu yoğunluğu anlatmak için bir kesme şeker hacmindeki parçası dünyada birkaç ton gelir falan..

Kara cücenin ve beyaz cücenin ise Karbondan oluşacağı düşünülmekte.

Yeryüzünde bir süredir bahsedilen küresel ısınma diye bir şey var. Bu küresel ısınma yeryüzündeki canlı hayatını olumsuz etkiliyor. Küresel ısınmanın sebebi ise sera gazları ve özellikle de Karbon.

Hadiste “dünya ehlinin yiyeceklerini ifsad ederdi” denilmekte. Dünyayı yok ederdi demiyor mesela. Canlı hayatı ifsad edeceğinden bahsediyor.

Evrende henüz bir kara cüce olmadığı düşünülüyor. 13.7 milyar yıllık süre bu oluşum için henüz erkenmiş. Ama ileride olacağı düşünülüyor.
Facebook Hesabımız Youtube Hesabımız