HAKİKATÇİLİĞİN SEBEPLERİ

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Hakikatçiliğin en önemli sebebi, hakikatsizliğin artmasıdır. Bir taraftan batının ortaya koyduğu maddi hakikat üstüne maddiyatçı kafa. Öte taraftan ise “bizim hakikatimiz” adı altındaki, aslında bir hakikat arayışının sonucu olmayan ama sanki Selmanı Farisi gibi hakikatin peşine düşmüş de bulmuş havası estiren yapıların egemenliği.

…….

Kabul etmeliyiz ki, din bile çoğusuna bir üstünlük aracı, aidiyet aracı vs olarak geldiği için, öyle sunulduğu için kabulüdür, hakikat olduğu için değil. Hatta hakikat olarak sunulmasını da neredeyse istemezler. Çünkü o zaman öyle olamayacak.

………..

İşte bütün bu sebepler hakikatçiliği şart koşmakta.

…………

Peki, ne olacak, cennetin mi şartı bu, cehennemden kurtuluşun mu olmazsa olmazı. Çünkü daha aşağısı kimseyi çekecek gibi değil. Ne dünyayı vaadediyorsun, ne ahreti, olur mu? Gelen, giden bunları “vaadediyor”

…………

Elbette nihayetinde hakikat cennetin şartıdır, cehennemden kurtuluşun olmazsa olmazıdır. Biz ise insanlara şunu belletmeyi amaçlıyoruz herşeyden önce. Hakikat dediğiniz nedir, sizin inandığınız bir şey mi, yoksa “hakikat” mi?

…………

Ve burada kastettiğimiz sadece Muhammed (A.S)’a Kuran’ın gelmesi değil, Kuran sizce nedir, Allah’ın bilgisi sizce ne kadar üsttür? Çünkü belirleyici hakikat nihayetinde bu. Bknz

…………..

Ve bütün bunlar, Hakikatin Sahibi’ni razı edecek olduğumuz gerçeği çerçevesinde düşünülmeli elbet.

Facebook Hesabımız Youtube Hesabımız