İBLİSİN ARŞI DENİZ ÜSTÜNDEDİR HADİSİ, BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Dünyada çoğrafi olarak son derece enteresan bir yerde ve adını herkesin bildiği Şeytan Üçgeni diye bir yer vardır.

Coğrafi olarak şurası dikkat..

Yani Kolomb’un Amerikada ilk karaya çıktığı yerler. Üçgenin bir tarafı kapitalizmin kalesi diyebileceğimiz Amerikaya bakıyor. Bir tarafı komünizmin kalesi diyebileceğimiz Kübaya..

Ve dünya çapında ajanlığın merkezi CIA buraya çok yakın, dikkat..

Şeytan üçgeni adı, bu bölgede garip uçak, gemi kaybolması hadiselerinden, radarların, elektronik cihazların bozulmasından falan mütevellit verilmiş bir isim. Bakın, bizim verdiğimiz bir isim değil, herkes burayı böyle bilmekte.

Şimdi, size son oarak bir hadis nakledeceğim. Yorum sizin. Peygamberimiz İblis’in tahtının arşının deniz üzerinde olduğunu söylüyor. Ve şeytanların ona gelip rapor verdiklerini..

Hz. Câbir (r.a.) anlatıyor: “Resûlullah (s.a.v.) buyurdular ki: “İblis’in arşı deniz üzerindedir. Oradan askerlerini gönderip insanları fitneye atar. Bunlardan, yanında mertebece en yüksek olanı en büyük fitneyi çıkarandır. Askerlerinden biri gelip: “Şunu şunu yaptım!” der. İblis: “Hiçbir şey yapmamışsın!” der. Sonra bir diğeri gelip: “Ben falanı, hanımıyla arasını açıncaya kadar bırakmadım!” der.” [Müslim, Münafikûn 66-67, (2813).]

Peki soralım, şimdi bütün bunlar tesadüf mü?.. İnsanlar herşeyi maddi planda maddi boyutta düşünüyorlar. Coğrafyanın insan üzerindeki etkisi söylenip durulur. Maddi coğrafyanın. Peki metafizik coğrafyanın etkisi çok daha güçlü olmasın?.. Elbette aşırı gaybi bir konu ve ısrar edilecek derecede bir netlik yok. Fakat dikkat de çekiyor gayet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*
= 5 + 6

Youtube Hesabımız
Facebook Hesabımız