HAKKIMIZDA

Rafet KÜÇÜK

1973 Trabzon doğumlu, Pendik İHL ve Ankara İlahiyat mezunu. Tercümanı Ahval ve Tercümanı Hakikat sitelerinde yazar, Fatiha ve Zehraveyn Tefsiri müellifi. Bu siteyi sırf Kuran araştırmalarınına hasrettik. Yorumlar ve yaklaşımlar önemlidir.. Hayırlısı..

Saniyen; sitemizdeki bazı yazılar, bazı tevafukları belirtme amaçlıdır, bazı yazılar ise tesbit ve araştırma ağırlıklıdır. Açıkçası biz ilkin, Kuran’a yönelişin tevafuklar üzerinden olacağını düşünüyorduk, sonra bilimsel keşiflerin ayetlerde vurgulanması noktasına gayet odaklandık, şimdi ise bu işin Kuran’ın Tevrat ve İncil’i düzelticiliği üzerinden olması gerektiğini düşünüyoruz. Bütün buralardaki temel saik ise Kuran’ın Levhi Mahfuzdanlığının nereden iyice anlaşılacağı meselesi idi. Çünkü günümüzün sorunu budur. Ve gördük ki bu Tevrat ve İncil’i düzelticiliği noktasıdır başta. Çünkü üzerine konuşulduğu açık olanla daha müphem olan aynı derecede değil. İkincisi, Kuran bizzat bu alanda delillendiriyor kendisini.. Üçüncüsü de en yoğun delil içeren alan bu. Bir dördüncüsü, tarihi de açıklıyor bu alan, bakıldığı zaman geri kalınan nokta bu.  Elbet zihinler açılmadı mı her açıklama az gelir de; en mantıklısı, makulü ve verimlisi bu ve buna bakılmalı, bu noktada yol alınmalı.  İnşaAllah çalışmalarımız faydalı olur.

“HAKKIMIZDA” için 6 yanıt

  1. merhaba birşey merak ediyorum lütfen cvplarsanız sevinirim.ERBAINİ İDRİSİYYE isimli kırk ismi şerif kitabını yenı bitirdim.aklıma takılan kütübi sitteyi okudum tabi birkaç cildini ama hiç rastlamamıştım idris a.s indirilen 40 ismi şerifi kısaca okudum inandım ama meraktayım doğrusu inmişmidir?
    içki sarhoş olunmadığı sürece kullanılırmı?sarhoş olunmadan namazlar kılınırmı ?çok rica edicem sayfanızı merak ve heyecanla takip ediyorum cvbınıza ihtiyacım var çünkü kabul edelim ki konu din olunca dindarda ve olmayanda bazı sorularıma cvb bile vermiyorlar.ki ben araştırıp sonra soruyorum fakat aklımda karışmıyor değil.teşekkürler

  2. içki haramdır, çoğu sarhoş edenin azı da haramdır. diye hadis var. öbür bahsettiğiniz kitabı bilmiyorum. bizim alanımız fıkıh ya da tasavvuf değil daha başka meseleler genelde.

Bir cevap yazın

*
= 3 + 1