HAKKIMIZDA

Rafet KÜÇÜK İnstagram hesabı

1973 Trabzon doğumlu, Pendik İHL ve Ankara İlahiyat mezunu, Tercümanı Ahval ve Tercümanı Hakikat sitelerinde yazar, DKAB öğretmeni, Fatiha ve Zehraveyn Tefsiri müellifi. Bu siteyi sırf Kuran araştırmalarına hasrettik.

Saniyen; sitemizdeki bazı yazılar, bazı tevafukları belirtme amaçlıdır, bazı yazılar ise tesbit ve araştırma ağırlıklıdır. Açıkçası biz ilkin, Kuran’a yönelişin ve Kurani dirilişin Kuran’daki bir takım tevafuklar üzerinden olacağını düşünüyorduk. Sonra ayetlerin bilimsel gerçeklere işaret etmesi noktasına gayet odaklandık. Şimdi ise bu işin Kuran’ın Tevrat ve İncil’i düzelticiliği üzerinden olması gerektiğini düşünüyoruz. Bütün buralardaki temel mevzu ise Kuran’ın Levhi Mahfuzdanlığının nereden iyice anlaşılacağı noktası idi. Çünkü günümüzün ana sorunu budur. Ve gördük ki çözüm Kuran’ın Tevrat ve İncil’i içericiliği, düzelticiliği noktasıdır başta. Çünkü bu konular daha açık ve yoğun. Sonra kainatı içericiliği olabilir. Tevafuklar da ayetlerin üstlüğünü gösteren cezbedici bir alan.. Hasılı bu konulardaki birikimlere azami dikkat edilmeli.

Beri yandan, şunu fark edelim ki; günümüzde tarihin en büyük hakikatçiliklerinden biri gerekiyor. Çünkü ilim ve iletişim çağı, Kuran levhi mahfuzdan ve diriliş, açıklama vs gereken bir zaman. Ona göre ters rüzgarlar var, durdukça geriye gidiliyor vs. Ve bu işlere “gerekir” diyen bile gayet gayet az gibi.. Belki de yürüdükçe, geliştikçe iş açılacak..  Onun için çabuk sonuçlar da fazla beklenmemeli gibi vesselam.

 

7 thoughts on “HAKKIMIZDA

 • 09/07/2012 tarihinde, saat 13:22
  Permalink

  Hayırlı olsun. İnşallah buradan gönderilen mesajlar gerekli yerlere ulaşır. Başarınız daim olsun.

  Yanıtla
 • 21/02/2013 tarihinde, saat 00:23
  Permalink

  hayırlı olsun 1973 adanalıyım!

  Yanıtla
 • 31/03/2013 tarihinde, saat 10:05
  Permalink

  Allah razı olsun, başarılarınızın devamını dilerim

  Yanıtla
 • 29/10/2013 tarihinde, saat 00:54
  Permalink

  merhaba birşey merak ediyorum lütfen cvplarsanız sevinirim.ERBAINİ İDRİSİYYE isimli kırk ismi şerif kitabını yenı bitirdim.aklıma takılan kütübi sitteyi okudum tabi birkaç cildini ama hiç rastlamamıştım idris a.s indirilen 40 ismi şerifi kısaca okudum inandım ama meraktayım doğrusu inmişmidir?
  içki sarhoş olunmadığı sürece kullanılırmı?sarhoş olunmadan namazlar kılınırmı ?çok rica edicem sayfanızı merak ve heyecanla takip ediyorum cvbınıza ihtiyacım var çünkü kabul edelim ki konu din olunca dindarda ve olmayanda bazı sorularıma cvb bile vermiyorlar.ki ben araştırıp sonra soruyorum fakat aklımda karışmıyor değil.teşekkürler

  Yanıtla
 • 29/10/2013 tarihinde, saat 01:23
  Permalink

  içki haramdır, çoğu sarhoş edenin azı da haramdır. diye hadis var. öbür bahsettiğiniz kitabı bilmiyorum. bizim alanımız fıkıh ya da tasavvuf değil daha başka meseleler genelde.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.